Tevbe Suresi Hakkındaki Rivayetler

images

Enfal ve Tövbe Surelerinin Fazileti Hakkında Hadisi Şerifler

  1. Peygamber Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki: “Enfal ve Tevbe surelerini okumaya devam eden kimseye (kıyamet gününde) şefaat Ederim. Ve o kişi münafıklıktan uzak olur. Bu sureleri okuyan kişiye, münafık erkek ve kadınların sayısı kadar ecir yazılır. Arşı yüklenen melekler, o kişi ölünceye kadar onun için istiğfar ederler.”(1)
  2. Her kim Tevbe suresinin son iki (olan 128 ve 129.) ayetini okumaya devam ederse, enkaz altında kalarak, boğularak, yanarak ve demir darbesiyle ölmez.” buyurdu.(2)

Tövbe Suresinin Sırları Hakkında Rivayetler

  1. Her çeşit şerden kurtulmak için yedi kere okunur.
  2. Her kim güneş doğmadan önce Tövbe suresinin 128-129 ayetleri 10 kere okursa, hastalığına bi-iznillah şifa olur.
  3. Her kim ketenden dokunmuş bir bez parçasına herhangi bir kameri ayın ilk günü Tövbe suresinin 46. ayetini yazar ve bu yazının çerçevesine hırsız olacağı şüphenilen veya evden kaçan kişinin ismini anne ismiyle beraber yazar (…. oğlu/kızı …) ve o yazılı keten parçasının ortasına çivi çakarak ayak basılmayan temiz bir toprağa gömerse, muradı gerçekleşir.
  4. Her kim Cuma gecesi teheccüd vaktinde Tevbe suresinin son ayetini ve [Ente yâ Rabbi Hasbi’ala fülânibni Fülanete. E’atıf kalbehü ‘aleyye ve zellihü li.] duasını 300 kere okursa, buğzeden kimsenin bunları okuyan kişiye karşı sevgi beslemesine sebep olur.
Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.