Tevbe Suresi 27-31 Ayet Meali

Tevbe suresi 27-31 Tefsiri

27. Ama bütün bunlara rağmen Allah dilediğini merhamet edip bağışlayacaktır; Çünkü Allah çok acıyan-esirgeyen gerçek bağışlayıcıdır.

28. Siz EY imana erişenler! Bilin ki,  Allah’tan başkalarına tanrılık yakıştıranlar düpedüz kirlenmiş kimselerdir; bu yüzden bu yıldan sonra artık Mescid-i Harâm’a yaklaşmasınlar. Eğer yoksul düşmekten kaygı duyuyorsanız bilin

29.[Ve] kendilerine [çok önceden] vahiy bahşedilmiş olduğu halde [gerçek anlamda] Allah’a da, ahiret gününe de inanmayan Allah ve O’nun Elçisi’nin yasakladığını yasak saymayan, ve böylece [Allah’ın onlar için din olarak seçtiği] hak dini din olarak benimseyip ona uymayan kimselerle savaşın; tâ ki, baş eğdirip kendi elleriyle bağışıklık vergisi ödeyinceye kadar.

30. Yahudiler: “Üzeyir  Allah’ın oğludur” diyorlar; hristiyanlarsa :”İsa Allah’ın oğludur” diyorlar. Bunlar özleri itibariyle, böylelerinin geçmiş çağlarda hakkı inkar edenlerin uydurduğu asılsız iddialara özenerek dillerine doladıkları söylentilerdir! [İşte şu bedduayı hak ediyorlar:] “Allah kahretsin onları!” Zihnen nasılda saptırılıyorlar!

31. Hahamlarını rahiplerini, bir de Meryem oğlu mesih’i Allah’la beraber rableri olarak gördüler; Oysa, Tek Tanrı’dan başkasına kulluk etmekle emrolunmuş değillerdi; (O Tek Tanrı ki,) O’ndan başka Tanrı yoktur, (O Tek Tanrı ki,) sınırsız kudret ve izzetiyle (böylelerinin) O’nun tanrılığında bir pay yakıştırdıkları her şeyden bütünüyle uzaktır, yücedir!

Etiket(ler): , , , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.