Tevbe Suresi 21-26 Ayet Meali

New Doc 4

Tevbe suresi 21. Ayet Meali

21. Rableri onları kendi katından [doğup gelen] bir rahmetle [kendi] hoşnutluğuyla ve (nihayet) kendilerini kesintisiz bir doyum ve mutluluğun beklediği o hasbahçelerle müjdeliyor.

Tevbe suresi 22. Ayet Meali

22. İçlerinde ebediyyen yerleşip kalacakları (bahçelerle). Demek ki katında en büyük ödülü koyan Allah’tır!

Tevbe suresi 23. Ayet Meali

23. SİZ EY imana erişenler! Hakkın inkarı eğer gönüllerinde imandan daha çok yer tutuyorsa, babalarınız ve kardeşleriniz (bile) dost ve yakın bilmeyin: çünkü içinizden kimler ki onlarla dostluk kurarsa, (bilin ki) işte onlardır kötülüğü seçen ve işleyen kimseler!

Tevbe suresi 24. Ayet Meali

24. De ki: “Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşiniz, mensup olduğunuz oymak ya da boy, kazanıp (biriktirdiğiniz) mallar, kötüye girmesinden kaygılandığınız ticaret, hoşlandığınız konutlar size Allah’tan ve O’nun Elçisi’nden ve O’nun yolunda kavga etmekten daha gönül bağlayıcı geliyorsa , bekleyin o zaman Allah iradesini açığa vuruncaya kadar; Ve [bilin ki , ] Allah, günaha gömülüp gitmiş bir topluluğa asla hidayet etmez”.

Tevbe suresi 25. Ayet Meali

25.Gerçekten de Allah, [sayıca az olduğunuz zaman] pek çok savaş meydanında size yardım etmişti; ve Huneyn Günü’nde de, o sayıca çokluğunuz sizi kurumlandırdığı ama (tek başına) pek bir işinize yaramadığı o gün de [öyle yapılmıştı]; çünkü yeryüzü bütün genişliğine rağmen size dar gelmişti de arkanızı dönüp geri çekilmiştiniz:

Tevbe suresi 26. Ayet Meali

26. Bunun üzerine, Allah, Elçisi’nin ve inananların içlerine katından bir sükûnet indirmiş, görmediğin güçlerle donatmış ve hakkı inkara şartlanan kimseleri azaba uğratmıştı: ki, hakkı inkar edenlerin cezası da böyledir  zaten!

Tevbe Suresi 21-26 Ayet Tefsiri İçin Tıklayın

 

Etiket(ler): , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.